Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Niedziela, 21 lipca 2024
Imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel
pochmurno
28°C

W zgodzie i partnerstwie możemy wiele zdziałać

O rozwoju każdej gminy w dużej mierze decydują prowadzone na jej terenie inwestycje. Aby rozwój był właściwy, inwestycje muszą być prowadzone w miarę jednocześnie we wszystkich obszarach aktywności społecznej jej mieszkańców. A więc zapewnienie nowych miejsc pracy, remonty i budowa dróg, uruchomienie nowych połączeń komunikacyjnych, rozwój budownictwa mieszkalnego, tworzenie miejsc opieki nad dziećmi i osobami starszymi, rozwój szkolnictwa, w tym szkół średnich. Rozwój i modernizacja infrastruktury sportowej, nowe place rekreacji dla dzieci i rodziców oraz prace związane z poprawą estetyki to też działania mające na celu poprawę jakości i komfortu życia mieszkańców. W mijającej kadencji głównie w tych kierunkach nastawiona była nasza aktywność, zarówno w mieście jak i sołectwach.

Poczyniliśmy ogromny postęp w procesie usamodzielniania się Gminy w zakresie budowy własnych ujęć wody i oczyszczalni ścieków komunalnych. Najtrudniejsza „papierologia” już za nami, a prace się rozpoczęły.

Bardzo ważnym aspektem mijającego okresu były wydarzenia kulturalne oraz społeczne, które miały miejsce na terenie naszej gminy i których byliśmy inicjatorem. Koncerty noworoczne, Belle Voci, Dni Brzegu Dolnego, liczne imprezy sportowe takie jak międzynarodowe turnieje w gimnastyce artystycznej, zapasach czy tenisie stołowym stały się naszą wizytówką.

W przedstawionym podsumowaniu pokrótce przedstawiłem Państwu najważniejsze zadania i inicjatywy, które miały miejsce w mijającej kadencji. Mimo trudnego okresu spowodowanego wojną za naszą wschodnią granicą i pandemią COVID-19 nasza Gmina z roku na rok staje się coraz bardziej nowoczesna i rozwija się zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami jej mieszkańców. Wiele jest jeszcze do zrobienia, ale wspólnie możemy osiągnąć cele, które przed nami stoją.

Myślę, że wyniki niezależnych rankingów samorządów takich jak Gmina Dobra do Życia, Złota Setka Samorządów, wyniki egzaminów uczniów naszych placówek oświatowych a także osiągnięcia zawodników naszych klubów sportowych jednoznacznie pokazują, że idziemy dobrą drogą. W każdej z tych kategorii spośród blisko dwóch i pół tysiąca gmin w Polsce plasujemy się w ścisłej czołówce.

Pragnę podziękować za współpracę wszystkim osobom zaangażowanym w ten rozwój – radnym, dyrektorom placówek, stowarzyszeniom, instytucjom oraz mieszkańcom. Razem, działając w zgodzie, partnerstwie i przede wszystkim we wzajemnym poszanowaniu, możemy bardzo wiele zdziałać. Wzajemny dialog w zakresie spraw, które dotyczą nas wszystkich, ich definiowanie i kategoryzacja spowodują, że ten harmonijny, zgodny rozwój będzie trwał. 

Burmistrz Brzegu Dolnego Paweł Pirek

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.