Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Niedziela, 16 czerwca 2024
Imieniny: Alina, Aneta, Justyna
pochmurno
18°C

XXXI Mistrzostwa Polski Taekwon-Do Juniorów. Sportowy i organizacyjny sukces Avasatere

Podczas zorganizowanych w Brzegu Dolnym Mistrzostwach Polski Taekwon-Do Juniorów Młodszych wystartowało trzynastu zawodników Avasatare. Zdobyli łącznie sześć medali, w tym cztery złote.

W dniach 24-26 maja hala sportowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brzeg Dolnym była areną zmagań młodych taekwondzistów. W XXXI Mistrzostwach Polski Taekwon-Do Juniorów Młodszych, zorganizowanych przez Polski Związek Taekwon-Do i klub Avasatare Poland, wzięło udział 294 zawodników z roczników 2009-2011, reprezentujących 48 klubów z całej Polski. Na dolnobrzeskich matach prezentowali swoje umiejętności w walkach, układach i technikach specjalnych.

– Jako organizator wydarzenia mieliśmy za zadanie nie tylko sprawnie przeprowadzić zawody, ale również pokazać gościnność naszego miasta. Dzięki współpracy z Polskim Związkiem Taekwon-do oraz wsparciu lokalnych instytucji i sponsorów udało nam się stworzyć wyjątkowe doświadczenie zarówno dla zawodników, jak i kibiców. Chcemy, aby mistrzostwa Polski w taekwon-do w Brzegu Dolnym były zapamiętane nie tylko ze względu na sportowe emocje, ale również jako przykład wyśmienitej organizacji i serdeczności. Oferując dodatkowe atrakcje, takie jak dostęp do aquaparku oraz specjalne nagrody, staraliśmy się, aby każdy uczestnik poczuł się wyjątkowo. Wydarzenie jest dla naszego klubu istotnym krokiem w dążeniu do promowania taekwon-do oraz innych dyscyplin sportowych jako ważnego elementu rozwoju osobistego i zdrowego stylu życia. Nasze plany na przyszłość są ambitne, ale jak pokazuje ten turniej, jesteśmy na najlepszej drodze do ich realizacji. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tych mistrzostw – mówi Kamil Uchnast z klubu Avasatare.

– To pierwsze od kilku lat tak znaczące zawody, które są organizowane w Brzegu Dolnym. Takie mistrzostwa są zawsze dużym wyzwaniem. Trzeba mieć co najmniej pięć pól walki, bo zawodników jest sporo. Poza tym należy przeprowadzić wszystkie konkurencje w ciągu dwóch dni, bo zawody są rozgrywane tylko w sobotę i niedzielę. Myślę, że Kamilowi udało się to zrobić. Wszystko tu odbywa się zgodnie z harmonogramem, zawodnicy wiedzą, kiedy mają walczyć. Wszystko idzie dobrze, czyli część płacze, bo przegrała, a druga część się cieszy, bo wygrała. Myślę, że wszystkim się tu podoba – podsumowuje organizację dolnobrzeskich zawodów prezes Polskiego Związku Taekwon-do Tadeusz Łoboda.

W turnieju świetnie zaprezentowali się zawodnicy klubu Avasatare, którzy w sumie zdobyli sześć medali – cztery złote i dwa brązowe. W walkach złote medale wywalczyły Maja Gwóźdź, Kinga Żak, Wiktoria Łucka i Emilia Wiśniowska, natomiast Jakub Wdowiak zdobył brąz. Kolejny brązowy medal wywalczyła Maja Gwóźdź w układach. Klub Avasatare zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej i drugie w klasyfikacji punktowej. 

– Sukcesy medalistów reprezentujących nasz klub wynikają z wieloletniej ciężkiej pracy i determinacji, jaką wszyscy dzielimy. Te wyniki to nie tylko osiągnięcia sportowe, ale także potwierdzenie skuteczności naszego podejścia do treningu i rozwoju młodych talentów – dodaje trener Uchnast.

Wojciech Medyński

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.