Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Niedziela, 21 lipca 2024
Imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel
pochmurno
28°C

Ta noc należała do Ossolińczyków

W minioną sobotę maturzyści z Liceum Ogólnokształcącego im. J.M. Ossolińskiego bawili się do białego rana na balu studniówkowym w dolnobrzeskiej „Starej Stołówce”.

Studniówkę rozpoczęła dyrektor szkoły Aleksandra Cholajda-Miłkowska zwracając się do maturzystów.

– Opiekowaliśmy się wami przez te cztery lata, ale też mieliśmy ogromną przyjemność patrzenia na wasz rozwój. Kiedy pierwszy raz przekroczyliście mury naszej szkoły, byliście jeszcze dziećmi. Teraz widzę piękne kobiety i młodych mężczyzn – powiedziała dyrektor Ossolińczyka, po czym pogratulowała rodzicom wspaniałych dzieci, a uczniom życzyła szampańskiej zabawy i niezapomnianych wspomnień.

Dolnobrzeski samorząd na balu reprezentowali zastępca burmistrza Artur Michałek oraz naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Małgorzata Bołdyn.

Artur Michałek podkreślił wyjątkowość uroczystości słowami:

– Mówi się, że życie przypomina jazdę rowerem – żeby utrzymać równowagę, trzeba poruszać się cały czas do przodu. Ale dzisiaj drodzy studniówkowicze macie drobny przystanek. Chwilę, którą powinniście wykorzystać, bo jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Korzystajcie z niej, bo za chwilę będziecie musieli ruszyć dalej. Życzę wam, żebyście na tej swojej drodze życia byli szczęśliwymi, a przede wszystkim dobrymi ludźmi – mówił zastępca burmistrza.

Również naczelnik wydziału oświaty mówiła o wyjątkowości studniówki.

– To ważna uroczystość dla wielu młodych mieszkańców naszej gminy. Naszej młodzieży, która za chwilę wyruszy w świat i będzie nas reprezentowała na różnych uczelniach, w różnych miejscach – w kraju i za granicą. Dzieląc wzruszenie z rodzicami, dziadkami i bliskimi uczniów, chciałam przypomnieć, że jeszcze kilka lat temu Ossolińczyka nie było na mapie edukacyjnej Brzegu Dolnego, a decyzja o jego ponownym otwarciu była jedną z pierwszych, najlepszych decyzji obecnego samorządu. Mam nadzieję, że również w kolejnych latach doskonale przygotowani do dalszej życiowej drogi absolwenci będą opuszczali mury tej szkoły – powiedziała Małgorzata Bołdyn.

Uczniowie podziękowali dyrekcji, nauczycielom, a w szczególności swoim wychowawczyniom Edycie Nestorowskiej oraz Marii Bronieckiej-Szczepaniak za opiekę, otwieranie umysłów i przygotowanie do dorosłości.

Bal zgodnie z tradycją rozpoczął się od poloneza. Następnie przyszedł czas na toast wzniesiony lampką szampana i zabawę do samego rana. Tegoroczni maturzyści z klas 4a i 4b, ich rodzice oraz nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego im. J. M. Ossolińskiego zapamiętają ten wieczór na zawsze.

Wojciech Medyński

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.