Logo Gminy Brzeg Dolny

Jesienią ruszy odnowiony skatepark

Przymiarki do gruntownej przebudowy dolnobrzeskiego skateparku trwały kilka lat. Przed miesiącem, po licznych konsultacjach z osobami jeżdżącymi na łyżworolkach, deskorolce lub rowerze BMX, ruszyły prace remontowe.

W czerwcu zdemontowano w skateparku stare urządzenia i wysłano je do remontu, a w lipcu wylano nową żelbetową nawierzchnię o powierzchni 25 m x 35 m i zamówiono nowe urządzenia, takie jak fun box, quarter-pipe czy ollie-box.

– Zdecydowaliśmy, że całkowicie wymienimy nawierzchnię skateparku, wyremontujemy te elementy, których stan techniczny na to pozwala oraz dodatkowo zakupimy nowe. Kiedyś nawierzchnia była asfaltowa, obecnie wylana nawierzchnia jest betonowa, naprawdę profesjonalna i idealnie gładka. Użytkownicy skateparku z pewnością zauważą zupełnie inną jakość – mówi zastępca burmistrza Artur Michałek.

Remont powinien zakończyć się we wrześniu, po całkowitym wyschnięciu betonowej nawierzchni oraz zamontowaniu nowych oraz wyremontowanych urządzeń.

wm

Galeria zdjęć

Demontaż starych elementów skateparku Demontaż starych elementów skateparku Powstaje nowa żelbetowa płyta Powstaje nowa żelbetowa płyta
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności