Logo Gminy Brzeg Dolny

ZGK rozpoczął sprzątanie po zimie

W Brzegu Dolnym rozpoczęło się już sprzątanie po zimie. Prace porządkowe obejmują: zamiatanie ulic, chodników i porządkowanie terenów zielonych. Sprzątaniem po zimie jak co roku zajmuje się Zakład Gospodarki Komunalnej.

Prace porządkowe skupiają się na usuwaniu zalegającego kruszywa i innych zanieczyszczeń z poboczy dróg. Znaczna część prac jak oczyszczanie jezdni z zalegających liści, warstwy ziemi i innych zanieczyszczeń wykonywana jest ręcznie, dzięki czemu może być realizowana mimo pojawiających się jeszcze przymrozków.

Przy lepszych warunkach pogodowych wykonywane jest sprzątanie mechaniczne dróg – zamiatanie piachu z jezdni.

Katarzyna Mrozek

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności