Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego: „Bądźmy energooszczędni – oszczędzajmy energię na co dzień”.
19 maja 2026 r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego organizowanego przez Gminę Brzeg Dolny.
Celem konkursu było promowanie postaw proekologicznych oraz zwrócenie uwagi na
znaczenie codziennego oszczędzania energii. Uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością,
pomysłowością i wrażliwością na temat ochrony środowiska.
Komisja konkursowa w składzie:
Aleksandra Zając – przewodnicząca komisji
Katarzyna Dorosz – członek komisji
Agnieszka Piasecka – członek komisji
Magdalena Twaróg – członek komisji
Urszula Trymbulak – członek komisji,
dokonała oceny prac, wyłaniając laureatów oraz przyznając wyróżnienia i nagrody
pocieszenia. Laureaci otrzymają odpowiednio za: I miejsce – rower, II miejsce – głośnik
bezprzewodowy, III miejsce – powerbank. Wyróżnieni uczniowie otrzymają słuchawki zaś
nagrodami pocieszenia będą: kubki i smycze.
Kategoria I – do 10 lat
I miejsce – Aurelia Polek; nagroda: rower
II miejsce – Adam Wlezień; nagroda: głośnik bezprzewodowy
III miejsce – Zofia Waigner; nagroda: powerbank
Wyróżnienie – Maksymilian Brojanowski, nagroda: słuchawki
Nagrody pocieszenia:
Tymoteusz Lewandowski
Gabriel Lewandowski
Karina Korszla
Nadia Korszla
Roksana Korszla
Oliwia Piecuch
Sara Marcinkowska – Abdelehim
Kategoria II 11 -14 lat
I miejsce – Katarzyna Pietuchowa
II miejsce – Natalia Wańkowicz
III miejsce – Lena Szaszkiewicz
Wyróżnienia:
Lena Surgut
Emilia Stasiak
Borys Komorek
Nagrody pocieszenia:
Artur Polek
Amelia Przybyłowska
Tymon Dudek
Jakub Stec
Leon Stec
Tymoteusz Boczar
Natalia Myślicka
Kategoria III 15-18 lat
I miejsce – Hanna Płomińska
II miejsce – Zuzanna Raszkiewicz
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i zaangażowanie, a zwycięzcom gratulujemy!
Uroczyste wręczenie nagród nastąpi podczas Dni Miasta 6.06.2026 r.
Nagrody wręczy Burmistrz około godz. 18.00 przy namiocie pikniku ekologicznego.
Konkurs został zrealizowany w ramach komponentu edukacyjnego projektu: „Poprawa
efektywności energetycznej dwóch budynków szkolnych w Brzegu Dolnym (SP nr 5 w ZSP nr 3
oraz SP nr 6 w ZSP nr 1)”.

