Logo Gminy Brzeg Dolny

Rozmawiali o bezpieczeństwie seniorów

20 grudnia w Klubie Seniora Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Brzegu Dolnym odbyła się debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu seniorów.

Głównym tematem spotkania były oszustwa dokonywane na szkodę osób starszych. W trakcie debaty przedstawiciele policji uwrażliwiali seniorów na sytuacje, w których mogą stać się ofiarami przestępstw. Przypominali im o najczęstszych metodach i sposobach działania przestępców, m.in. o metodach ”na wnuczka” i "na policjanta” oraz o sposobach działania oszustów podających się np. za pracowników socjalnych i okradających osoby starsze w miejscu ich zamieszkania.

W dalszej części spotkania skupiono się na tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym i problemach lokalnych. Rozmawiano o niedogodnościach powodowanych złym stanem infrastruktury drogowej oraz wynikających ze złego parkowania pojazdów, utrudniającego ruch innym użytkownikom dróg.

Spotkanie zroganizował komendant Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym Sebastian Wiąckiewicz. W spotkaniu uczestniczyli mł. asp. Tomasz Nowak, mł. asp. Karolina Golczyńska, asp. Jerzy Sówka, dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzegu Dolnym Beata Sokolska, konsultant ds. uzależnień Ewa Czybier, przedstawiciel Urzędu Miejskiego Monika Charłampowicz oraz radny Eugeniusz Skorupka.

Inf.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności