Logo Gminy Brzeg Dolny

Majówka z Dolnobrzeskim Ośrodkiem Kultury

Na majówkę składa się kilka świąt w Polsce – Święto Pracy, Dzień Flagi czy Święto Konstytucji 3 Maja. To okazja do uczczenia historii i kultury naszego kraju. Jednak dla wielu długi weekend to nie tylko czas świętowania, ale także okazja do odpoczynku i spotkania z bliskimi, prac w ogrodach, grillowania czy wyjazdów za miasto. W tym roku osoby, które zostały w Brzegu Dolnym, mogły skorzystać z atrakcji przygotowanych przez Dolnobrzeski Ośrodek Kultury. Dopisała zarówno pogoda, jak i tłum świętujący majówkę w Starym Mieście.

Po oficjalnych uroczystościach w ogrodach pałacowych odbyła się majówka z Dolnobrzeskim Ośrodkiem Kultury. Najmłodsi obejrzeli przedstawienie marionetkowe pt. „Wędrówki Stasia” wystawione przez wrocławski teatr Akademia Wyobraźni. Była to zabawna i pouczająca historia o chłopcu, który dzięki magicznemu podarunkowi chciał zmienić świat na lepszy.

Podczas pokazu „Pod Skrzydłami” pan Krzysztof, który od 9 lat zajmuje się układaniem ptaków metodami sokolniczymi, dzielił się wiedzą, opowiadając słuchaczom o świecie zwierząt. Mieszkańcy chętnie brali czynny udział w pokazie, odpowiadali na pytania, głaskali drapieżne ptaki i przywdziewali sokolnicze rękawice. Była to doskonała okazja do wykonania pamiątkowych zdjęć.

Dzieci brały udział w warsztatach prowadzonych przez Krzysztofa Gołubowskiego, podczas których projektowały biało-czerwone suknie na manekinach krawieckich. Najmłodsi korzystali z dmuchańców i stoiska, przy którym mogli ozdobić swoje włosy kolorowymi warkoczykami. O punkt gastronomiczny zadbały dobrze znane w Brzegu Dolnym Bistro Club oraz Twoje lody – z miłości do pyszności. 

Harcerska Organizacja Wychowawczo-Patriotyczna „Cichociemni” zadbała o gry i zabawy, podczas których dzieci rzucały do celu czy skakały w workach, wykonując slalom wokół tyczek. Spacerując po ogrodach pałacowych, można było spotkać specjalnych gości wydarzenia Myszkę Minnie i Kaczora Donalda. Animatorzy z Dolnobrzeskiego Ośrodka Kultury puszczali mieniące się w słońcu bańki mydlane, które z radością łapali najmłodsi goście majówki.

Do wspólnego biesiadowania zachęcał Duet Karo, który wystąpił na scenie, wykonując autorskie piosenki. Wydarzenie zakończyło się zabawą taneczną prowadzoną przez Yanosika. 

Angelika Furgacz

Galeria zdjęć

Majówka z Dolnobrzeskim Ośrodkiem Kultury 55 Majówka z Dolnobrzeskim Ośrodkiem Kultury 54 Majówka z Dolnobrzeskim Ośrodkiem Kultury 53 Majówka z Dolnobrzeskim Ośrodkiem Kultury 52 Majówka z Dolnobrzeskim Ośrodkiem Kultury 51 Majówka z Dolnobrzeskim Ośrodkiem Kultury 50 Majówka z Dolnobrzeskim Ośrodkiem Kultury 49 Majówka z Dolnobrzeskim Ośrodkiem Kultury 48 Majówka z Dolnobrzeskim Ośrodkiem Kultury 47 Majówka z Dolnobrzeskim Ośrodkiem Kultury 46 Majówka z Dolnobrzeskim Ośrodkiem Kultury 45 Majówka z Dolnobrzeskim Ośrodkiem Kultury 44 Majówka z Dolnobrzeskim Ośrodkiem Kultury 43 Majówka z Dolnobrzeskim Ośrodkiem Kultury 42 Majówka z Dolnobrzeskim Ośrodkiem Kultury 41 Majówka z Dolnobrzeskim Ośrodkiem Kultury 40 Majówka z Dolnobrzeskim Ośrodkiem Kultury 39 Majówka z Dolnobrzeskim Ośrodkiem Kultury 38 Majówka z Dolnobrzeskim Ośrodkiem Kultury 37 Majówka z Dolnobrzeskim Ośrodkiem Kultury 36 Majówka z Dolnobrzeskim Ośrodkiem Kultury 35 Majówka z Dolnobrzeskim Ośrodkiem Kultury 34 Majówka z Dolnobrzeskim Ośrodkiem Kultury 33 Majówka z Dolnobrzeskim Ośrodkiem Kultury 32 Majówka z Dolnobrzeskim Ośrodkiem Kultury 31 Majówka z Dolnobrzeskim Ośrodkiem Kultury 30 Majówka z Dolnobrzeskim Ośrodkiem Kultury 29 Majówka z Dolnobrzeskim Ośrodkiem Kultury 28 Majówka z Dolnobrzeskim Ośrodkiem Kultury 27 Majówka z Dolnobrzeskim Ośrodkiem Kultury 26 Majówka z Dolnobrzeskim Ośrodkiem Kultury 25 Majówka z Dolnobrzeskim Ośrodkiem Kultury 24 Majówka z Dolnobrzeskim Ośrodkiem Kultury 23 Majówka z Dolnobrzeskim Ośrodkiem Kultury 22 Majówka z Dolnobrzeskim Ośrodkiem Kultury 21 Majówka z Dolnobrzeskim Ośrodkiem Kultury 20 Majówka z Dolnobrzeskim Ośrodkiem Kultury 19 Majówka z Dolnobrzeskim Ośrodkiem Kultury 18 Majówka z Dolnobrzeskim Ośrodkiem Kultury 17 Majówka z Dolnobrzeskim Ośrodkiem Kultury 16 Majówka z Dolnobrzeskim Ośrodkiem Kultury 15 Majówka z Dolnobrzeskim Ośrodkiem Kultury 14 Majówka z Dolnobrzeskim Ośrodkiem Kultury 13 Majówka z Dolnobrzeskim Ośrodkiem Kultury 12 Majówka z Dolnobrzeskim Ośrodkiem Kultury 11 Majówka z Dolnobrzeskim Ośrodkiem Kultury 10 Majówka z Dolnobrzeskim Ośrodkiem Kultury 9 Majówka z Dolnobrzeskim Ośrodkiem Kultury 8 Majówka z Dolnobrzeskim Ośrodkiem Kultury 7 Majówka z Dolnobrzeskim Ośrodkiem Kultury 6 Majówka z Dolnobrzeskim Ośrodkiem Kultury 5 Majówka z Dolnobrzeskim Ośrodkiem Kultury 4 Majówka z Dolnobrzeskim Ośrodkiem Kultury 3 Majówka z Dolnobrzeskim Ośrodkiem Kultury 2 Majówka z Dolnobrzeskim Ośrodkiem Kultury 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności