Logo Gminy Brzeg Dolny

Kasztany zakwitły, więc czas na matury!

7 maja o godzinie 9:00 w całym kraju rozpoczęły się egzaminy maturalne. W Brzegu Dolnym przystąpiło do nich łącznie 97 osób – 53 w Liceum Ogólnokształcącym im. J.M. Ossolińskiego oraz 44 w Zespole Szkół Zawodowych.

W 2024 r. podobnie jak w roku ubiegłym egzamin maturalny odbywa się w dwóch formułach. Absolwenci 4-letniego liceum ogólnokształcącego, absolwenci 5-letniego technikum, absolwenci branżowej szkoły II stopnia na podbudowie 8-letniej szkoły podstawowej przystępują do egzaminu w Formule 2023, natomiast absolwenci branżowej szkoły II stopnia na podbudowie gimnazjum oraz absolwenci wszystkich typów szkół z lat ubiegłych przystępują do egzaminu w Formule 2015.

Już klasycznie jako pierwszy maturzyści zdawali pisemnie język polski. Dzień później przystąpili do pisemnego egzaminu z matematyki, a 9 maja próbowali swoich sił podczas pisemnego egzaminu z języka angielskiego.

Jak co roku to matematyka wzbudzała największe obawy wśród maturzystów. Na poziomie podstawowym jest to egzamin obowiązkowy, zatem wynik z niego jest ważny i w sporej mierze decyduje o całościowym zdaniu matury, a co za tym idzie – wpływa na to, czy uczeń dostanie się na wybrane studia. Aby zdać maturę z matematyki, tak jak i z innych przedmiotów, wystarczy 30 procent możliwych do zdobycia punktów, jednak nie zawsze jest to takie łatwe.

Pisemne oraz ustne egzaminy będą trwały do 25 maja. Wyniki egzaminów maturalnych zostaną ogłoszone 9 lipca 2024 roku.

Katarzyna Mrozek

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności