Logo Gminy Brzeg Dolny

Derby powiatu dla MKP, zdecydowane zwycięstwo z Orłem Pawłowice

Rewanżowe spotkanie grających w klasie okręgowej zespołów z powiatu wołowskiego ponownie zakończyło się zwycięstwem Wołowa. Jednak tym razem przewaga MKP nie była już tak oczywista, a o zwycięstwie nad KS-em Rokitą 1946 Brzeg Dolny przesądziła jedna bramka. Tydzień później piłkarze z Brzegu Dolnego rozgromili drużynę Orła Pawłowice Wrocław.

Derbowe spotkanie KS-u Rokity z MKP zostało rozegrane 11 maja na stadionie Miejskiego Klubu Piłkarskiego w Wołowie. Zawodników obu zespołów na murawę wyprowadzili najmłodsi piłkarze MKP oraz trójka reprezentująca KS Rokitę. Mecz obfitował w emocje, a zaangażowanie kibiców z Wołowa i Brzegu Dolnego, którzy nieprzerwanie dopingowali swoje zespoły, dodawało rywalizacji wyjątkowego nastroju. Jedyne na co można było w trakcie meczu narzekać to mała liczba skutecznych strzałów. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowo, a o zwycięstwie MKP przesądziła bramka, którą w 53. minucie strzelił Piotr Możdrzech. Zespół MKP Wołów pokonał KS Rokitę 1946 Brzeg Dolny 1:0.

– Bardzo chcieliśmy w tym meczu wygrać lub co najmniej zremisować. Od 55. minuty graliśmy w dziesiątkę, a od 92. minuty nawet w dziewiątkę. Mimo to potrafiliśmy sobie stworzyć kilka dogodnych sytuacji i stwarzaliśmy zagrożenie. Zamierzaliśmy w drugiej połowie meczu zagrać trochę ofensywniej, ale pierwsza czerwona kartka popsuła nam plany. Jedyną bramkę straciliśmy w wyniku nieporozumienia naszych zawodników, a nie z akcji rywali. Niekoniecznie musiała wpaść, ale trudno, tak się stało i trzeba to akceptować. Taki jest ten sport. Musieliśmy się dostosować, ale zawodnicy i kibice czuli, że gdybyśmy grali pełnym składem, to wynik mógłby być inny. Czujemy niedosyt, ale gratulujemy rywalom zwycięstwa – mówi trener KS-u Rokity Krystian Sawko.

18 maja piłkarze KS-u Rokity pokonali na własnym stadionie zespół Orła Pawłowice Wrocław 5:1 (3:0). Bramki dla zespołu z Brzegu Dolnego strzelili: Dominik Chylak (6', 38'), Karol Wojtyło (16'), Aleksander Woś (79') i Marcin Kokociński (88').

– Zagraliśmy dobre i skuteczne spotkanie z przeciwnikiem, który wcale nie należy do najsłabszych. Wróciliśmy na zwycięską ścieżkę, a teraz jedziemy do lidera z nadzieją na kolejne punkty – dodaje trener dolnobrzeskiego zespołu.

Kolejny mecz zespół KS-u Rokity Brzeg Dolny rozegra 25 maja z zajmującą pierwszą pozycję w ligowej tabeli Foto-Higieną Błyskawicą Gać.

Wojciech Medyński

Galeria zdjęć

Po meczu z Orłem Pawłowice Derby powiatu MKP Wołów - KS Rokita Brzeg Dolny Derby powiatu MKP Wołów - KS Rokita Brzeg Dolny Derby powiatu MKP Wołów - KS Rokita Brzeg Dolny Derby powiatu MKP Wołów - KS Rokita Brzeg Dolny Derby powiatu MKP Wołów - KS Rokita Brzeg Dolny Derby powiatu MKP Wołów - KS Rokita Brzeg Dolny Derby powiatu MKP Wołów - KS Rokita Brzeg Dolny Derby powiatu MKP Wołów - KS Rokita Brzeg Dolny Derby powiatu MKP Wołów - KS Rokita Brzeg Dolny Derby powiatu MKP Wołów - KS Rokita Brzeg Dolny Derby powiatu MKP Wołów - KS Rokita Brzeg Dolny
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności